logo-banner-4.jpg (10196 bytes)
 

Medlemsliste / List of Members
Ved klik på de understregede navne fås nærmere oplysninger om den pågældende kunstner + gengivelse af 2-3 grafiske værker / Click on the underlined name to get information about the artist + pictures of 2-3 prints by the artist

BEMÆRK VENLIGST: Værkerne kan ikke gengives på Internettet med samme kvalitet vedr. skarphed, farver, etc., som kunstnerens originale grafiske værk! Alle gengivelser er copyright kunstneren.
(Gengivelsen afhænger desuden af dit modem, din computer og din skærms farveindstilling og opløsning)
Please note that it is not possible to see the prints on the Internet in the same quality as the original print!
All pictures are copyright by the artist.

A:   
Finn Andersen, Vængesgårdvej 6, 4780 Stege, 55.81.35.60, mefi@mail.dk - www.bkf.dk/finn-andersen 
Minna Andersen Hybenvej 3, 4700 Næstved, 55.73.03.33
Heike Arndt, Rågelundsvej 9, 4892 Kettinge, 54.87.35.65 + 40.45.35.65, heike-arndt@heike-arndt.dk , www.heike-arndt.dk
Kristina Ask, Hårbøllevej 20, 4792 Askeby, 31.20.21.15, http://kristinask.net , kirstinask@gmx.net
Allan Axelsen, Hesnæsvej 28, Moseby, 4871 Horbelev, 54.44.00.51, 28.60.97.71, allan-axelsen@email.dk  , www.palaur.dk/allan
B:
Claudio Bannwart, Rytzebækvej 28, Hjelm, 4780 Stege, 55.81.67.20, claudiobannwart@pc.dk
Visti Bergholt, Storkevej 36, Nordmarken, 4040 Jyllinge, 46.73.28.62, visti@vistibergholt.dk , www.vistibergholt.dk
Elisabeth Bergsøe, Barupvejen 13, Arnøje, 4660 St. Heddinge 56.50.14.49 + 26.19.88.85, elisabeth@alotola.dk,    www.elisabeth-bergsoe.dk
Mai-Britt Boa, Ryesgade 116, 2., 2100 København Ø, 20.20.22.01, mboa@post.tele.dk, www.mboa.dk
Torben Bohse, Terslev Skolevej 4B,1., 4690 Haslev, 31.75.03.19
Henrik Bruun, Munkedammen 1A, 4320 Lejre, 28.92.58.78, post@henrikbruun.dk 
Birgit Brænder, Duevej 5, 4690 Haslev, 27.58.86.90, birgit@braender.com , www.birgitbraender.dk
Jette Brønnum, Bartholinsgade 7, 3.th., 1356 København K, 33.93.57.17.  jettebroennum@hotmail.com
C:
Eva Carstensen, Lammegade 32, 2. tv., 4000 Roskilde, 46.35.03.43, evacarstensen@youmail.dk
Palle Rud Christoffersen, Østerbrogade 64, 4800 Nykøbing F, 54.85.62.21, birpal@sol.dk , www.palleskunst.dk
D:
Jan Danebod , Fabrikken Christiania, Fabriksområdet 99, 1440 København K, 24.46.07.95, 122x244@vejarbejde.net
Malone Dietrich, Hegnsvej 45, 2850 Nærum, 61.25.95.18, malone.dietrich@gmail.com , www.malone.dietrich.nu
Michael Dunk, Dildvænget 5, 4840 Nørre Alslev 61.50.55.55 + 51.33.61.05, micdunk1@sol.dk , www.galleridunk.dk
E:
Kirsten Ernst, Stenstrupvej 16, 4180 Sorø, 57,84,93,03, kirstenernst@mail.dk , www.kirstenernst.dk
Poul Esting, Det gamle Apotek, Vestergade 24A, 4850 Stubbekøbing, 54.44.25.88  + 60.66.18.09, b.hutters@stofanet.dk , info@poulesting.dk , www.poulesting.dk
F:
Anni Fiil, Østerbro 27, 4200 Slagelse, 21.62.44.08, anni@fiil.net - www.annifiil.dk
Poul Frederiksen, Gothersgade 143, 4.th., 1123 København K, 33.93.33.45 + 26.39.33.46, poul.s.frederiksen@gmail.com  
G:
David Gallagher, Grænsevej 36, 2650 Hvidovre, 75.54.0104, davidgavin@ofir.dk , www.davidgallagherdesign.com
Patricia Soza Galmez, Blegdamsvej 4, 4780 Stege, 31.25.99.26, pasg.project@gmail.com   
Emilie Ganauna-Cohen, Skørpingevej 42, 4673 Rødvig Stevns, 56.50.72.77, emilie@lightonpaper.dk
Gurli Gottlieb, Svenskestræde 15, Sønderby, 4791 Borre, gurli-go@hotmail.dk 
Dorthe Grum-Schwensen, Gundsølillevej 49, Gumdsølille, 4000 Roskilde, 42.44.06.30, dotfineart@gmail.com
www.dotart.dk
Mille Guldbeck, Østermarksvej 41, 4780 Stege
& 17265 Weston Road, Grand Rapids, OH 43522, USA, 419.372.9319, guld@bgsu.edu - www.milleguldbeck.com
Lis Gundlach-Sell, Forchhammersvej 20, 4.th., 1920 Frederiksberg C, 40.76.05.05, lisgundlach@hotmail.com
H:
Leif Hallström, Skovbakken28, 4500 Nykøbing S, 40.16.48.31, hallstrom1957@gmail.com - www.cromisterne.dk/node/13
Edel J.E. Hartvig., Hulsøvej 14, 3250 Gilleleje, 32.96.06.00, willerup-hartvig@mail.dk
Mette Hedegaard, Lundgade 7, Lund, 4673 Rødvig Stevns, 56.50..84.15  
Torben Heron, Eskebjerg Strandvej 7,4593 Eskebjerg, 59.29.15.18, torben.heron@yahoo.com
Christian Hillesø, Hårbøllevej 20, 4792 Askeby, 23.86.05.22, e@hellochristian.net , www.hellochristian.net/cv
Jørgen Tang Holbek, Lundbygårdsvej 2B, 4750 Lundby, 33.22.44.16, 22.25.74.39, tangholbek@gmail.com , www.tangholbek.dk  
Lars Holbroe, Sneglehøj 16, 4000 Roskilde, 46.35.21.42
Ole Holm, Kattesundet 4, 4900 Nakskov, 54.95.84.16 + 32.96.06.24 + 23.36.44.85 , kitkjaerbye@privat.dk   
J:
Neel Jans, Kongebrovej 31, 4320 Lejre, 30.28.08.36, mail@neeljans.dk , www.neeljans.dk
Helle Jessen, Havbakken 285, 4736 Karrebæksminde 55.50.18.09, susaahelle@mail.tele.dk
Jakob M Jensen,  Vemmeløsevej 11, 4261 Dalmose, 58.18.51.18 + 25.30.34.01, jensenjakob@mac.com, www.jakobjensen.net
Till Junkel, Søndersognsvej 25, 4780 Stege, 55.81.11.17, till.sine@gmail.com
Jane Justesen, Dagmarsvej 38, st.,, 4760 Vordingborg, 55.98.68.28, jane.justesen@webspeed.dk
Jannie Jørgensen, Sjællandsgade 53, 4., 2200 København N, 299.299.14, jj@orte.dk - www.jj.orte.dk
Jette Jørgensen, Sandbjergvej 19, 4760 Vordingborg, 55.34.36.16, post@tegnerjette.dk
K:
Thomas Kadziola, Sakskøbingvej 20, 4880 Nysted, 54.93.59.02 + 27.64.49.02, aloizdak@hotmail.com   
Line Skywalker Karlström, Grimmstrasse 7, D-10967 Berlin, BRD, +49-30.695.07469, lineskarlstrom@hotmail.com , www.lineskykarlstrom.blogspot.com
Vibeke Kaupert, Atelier: Rytsebækvej 21, 4780 Stege, 45.28.15.22, vibeke@kaupert.dk , www.vibekekaupert.dk
Jan Kiowsky, Kalbyrisvej 17, 1., 4700 Næstved, 61.10.97.41, kunjan@stofanet.dk
Kit Kjærbye, Kattesundet 4, 4900 Nakskov, 54.95.84.16, kitkjaerbye@privat.dk
Mogens Kjølkjær, Hammervej 52B, Hammer, 4700 Næstved, 55.76.00.63, kolkjar.mark@mail.dk
Barbara Kober-Sørensen, Grøndalsvej 58A, 2000 Frederiksberg, 38.33.03.97, 30.56.43.44, kober@mail.dk 
L:
Lau Lauridsen,Triers Plads 7, 2.mf. 1631 København V, 28.53.95.51, laulauridsen@gmail.com  
Ole Lejbach, Jernbanevej 4A, 4230 Skælskør, 25.70.61.86, olelejbach@gmail.com
Sine Whitfielld Lewis, Søndersognsvej 25, 4780 Stege, 55.81.11.17 + 20.66.09.87, till.sine@gmail.com
Uffe Lind, Fanefjordgade 12, 4792 Askeby, 22.39.36.30, uffelind@hotmail.com
Palle Lindau, Madevejen 49, 4913 Horslunde, 54.90.20.00 + 40.24.69.94, palle@artweb.dk , www.artweb.dk
Torben Lundsted, Revvej 58, 4220 Korsør,  lundsted-grafik@mail.dk , www.t-lundsted.dk
M:
Leif Madsen, Kragevigvej 19, 4720 Præstø, 55.99.62.06, leifmadsen@leifmadsen.dk
Susanne Mark, Hammervej 52B Hammer, 4700 Næstved, 55.76.00.63, kolkjar.mark@mail.dk
Søren Martinsen, Nødholmsvej 52, 4171 Glumsø, 51.72.82.12,
soren-m@vip.cybercity.dk
Pernille Mejslov, Biltris Gade 12, Biltris, 4070 Kirke Hyllinge, 28.45.14.22, post@pernillemejslov.dk    http://www.pernillemejslov.dk/
Tine Meyer, Slotshusvej 11, 4690 Haslev, 29.65.89.87, meyer@postkasse.net
Grethe Michaelsen, Klosterparken 83, st.th., 4400 Kalundborg, 25.89.42.42, grethe.reersoe@hotmail.com
Jørgen Minor, Hovedgaden 58, 4793 Bogø, 55.89.41.86 + 62.51.36.63, mobil: 22.61.87.78, jminor@waoomail.dk
Maiken Monnerup, Sandvigsvej 12, Sandvig By, 4735 Mern, 55.93.01.72, maiken-monnerup@pc.dk , www.maiken-monnerup.dk
Erik Mortensen, Grønnegade 5, 4800 Nykøbing F., 54.85.36.85, billedkunstner@hotmail.com
Lasse Mortensen, Espegårdsvej 49, 2880 Bagsværd, 44.98.65.51
Elsebeth Møller, Møllehusvej 28, Smerup, 4653 Karise, 56.71.03.16, elsebeth.moller@mail.dk  
Jo Møller, Østre Kvartersgade 1, 1.tv,, Avedørelejren, 2650 Hvidovre, 24.89.24.89, mo@jomo.dk , www.jomo.dk
N:  
Irene Netzebandt, Amselstrasse 1A, D-21502 Geesthacht, B.R.D., www.irene-netzebandt.de 
Anne Nordtoft,  Harhoffs Alle 15, 4100 Ringsted, 56.61.35.79, nordtoft@privat.dk  
O:
Torben Olesen, Vestergade 26, 4660 St. Heddinge, 56.50.38.30
Martin R. Olsen, Maglemølle 67, 4700 Næstved, 28.32.36.93 + 55.77.35.11. mrolsen09@gmail.com , www.mrolsen.org
Jørgen Peter Osted, Ringvej 14, Ring, 4750 Lundby, 55.76.73.94, peterosted@hotmail.com
P:
Erik Pedersen, Svenskestræde 15, Sønderby, 4791 Borre, erik-pedersen@hotmail.dk   
R:
Michael Reinhardt Rasmussen, Flaggskeppgatan 8, S-211 14 Malmö, Sverige,  40.54.60.04, mr@michaelreinhardt.dk  , www.mreinhardt.com 
Lise Ring, Gothersgade 143, 1123 København K, 54.93.52.76 + 23.66.55.75, lise.ring@kabelnettet.dk
Anni Rose, Glænøvej 380, 4230 Skælskør, 58.16.71.67 & 40.62.44.17, aro@c.dk , www.anni.rose.dk
Flemming Rønne,  Ramsherred 6, 4700 Næstved, 55.72.87.65
Ullrich Rössing, Slagelse Landevej 115, Sønderupsønder, 4242 Boeslunde, roessing@mail.dk
S:
Gunnar Saietz, Broskovvej12, 4733 Tappernøje, 55.96.55.19
Marina Salmaso, Vesterbrogade 140 E 3.5, 1620 København V, 33262322, marina@salmaso.dk  , www.salmaso.dk 
Leif Samuelsson, Christina Hallsväg 10, S-43 136 Mölndal, Sverige, +46-31875838, leif.03187383@telia.com -
www.leifsamuelsson.se
Helene  Sandegaard, Fanefjord Kirkevej 58, 4795 Askeby, 55.811.73.09 + 22..86.11.03,   helene_sandegaard@hotmail.com , http://helene-s.dk
Jørgen Erik Scheel-Bech, Alleen 13, 4736 Karrebæksminde, 61.28.21.41
Sonny Schneider, Moldaugade 1 st.tv., 2300 København S, 51.89.96.50, sonnyschneidersvendsen@gmail.com  -   www.sonnyschneider.com  
Barbara Rütting Schweitz, Vardegade 21, 2.tv., 2100 København Ø, 35.38.71.12 +  24.84.28.08. barbara@schweitz.dk
Carsten Rütting Schweitz, Vardegade 21, 2.tv., 2100 København Ø, 35.38.71.12 +  24.84.28.08
Anne Gudrun Sejersen, Grænsevej 36, 2650 Hvidovre, 75.54.01.04 + 30.22.32.38,
annegudrun1@yahoo.dk 
Simon Jørgen Simonsen, Tjørnedalsvej 10, 4793 Bogø, 28.72.64.90, simonjsimonsen@hotmail.com
Franco Sirugo, Hårbøllevej 54, 4792 Askeby, 55.81.76.46, harvaliksirugo@mail.dk 
Sara Skaaning, Fanefjordgade 12, 4792 Askeby, 31.18.71.61, sara.skaaning@gmail.com , www.sara-s.dk
Jørgen Sonne,
ÆRESMEDLEM, Tyvelse Bygade 6, 4171 Glumsø, 28,92.64.90 + 57.64.68.07, jbsonne@mail.dk
Eduardo Soza, Klinteveej 520, 4791 Borre, 86.34.37.43 +  29.36.37.69, eduardopancho@hotmail.com , www.soza.dk
Torben Søborg, Themstrupvej 36, 4690 Haslev, 56.31.21.21, Torbens website
Ebbe Laurs Sørensen, Højlandsvangen 18, 2700 Brønshøj, 38.80.09.10 +  20.31.97.53, ebbelaurssorensen@gmail.com                                                                    
T:
Hussein Tai, Fuglevænget 35, 4295 Stenlille, altai@mail.dk
Susanne Thea, Det Hvide Hus, Sandvejsbanken 2A, 4200 Korsør, 21,22.82.51, mail@susannethea.com ,
www.susannethea.com 
Jørgen Bundgaard Toft, Klintevej 307, 4791 Borre, 55.81.24.28, jobuto@live.dk
W:
Søren Wager, Lundeledsvej 6, Lund, 4673 Rødvig Stevns, 56.50.82.59
Jørgen Willerup, Hulsøvej 14, 3250 Gilleleje, 32.96.06.00 - willerup-hartvig@mail.dk
Signe Rössing Wright, Galaksevej 10A., 4700 Næstved, 81.75.70.47,  signewright@gmail.com , www.srwright.dk

Ø:
 Nikolai Østergaard, Christian Richardsvej 5B, 1951 Frederiksberg C, 40.75.56.15, nikolai_ostergaard@mac.com